רכב חדש 2018, 0 ק"מ מליסינג - מה זה, והאם זה כדאי?

מיצובישי אאוטלנדר אדומה

מחפשים רכב חדש? שמעת על רכישת רכב 2018 ב-0 ק"מ מליסינג או מפרטי? יונדאי, טויוטה, שברולט, סקודה, קיה ויצרני רכב רבים נוספים? ההערכות הן שבשנת 2017 נמכרו כבר כ 40,000 כלי רכב בשיטת - "רכב חדש-0 ק"מ מליסינג". ברכישת רכבים אלה ניתן לקבל הנחות עד 35% ועד 100% מימון. האם זה כדאי? מה התוכניות המוצעות? האם זה מתאים לך?

מאת: דני שמואלי | נכתב ביום שישי 26 ינואר 2018

איך מכוניות 0 ק"מ נמכרות בהנחות כל כך גדולות?

יותר ממחצית מכלי הרכב הנרכשים בישראל נרכשים על ידי חברות הליסינג. כוח המיקוח של חברות הליסינג מול יבואניות הרכב עלה, ההנחות גדלו באופן ניכר ומבצעי רכב חדש שהן מציעות אטרקטיביים ביותר. גם חוזקו של השקל בשנים האחרונות הגדיל את ריווחיות יבואניות הרכב ואת יכולתם לתת הנחות גדולות לחברות הליסינג.

איך לקוח פרטי יכול ליהנות ולהוזיל את עלות רכישת מכוניתו החדשה באלפי ועשרות אלפי ש"ח ? ב CARCOST מאמינים ביצירת תחרות בשוק הרכב. CARCOST מוכרים ללקוחותיהם אלפי מכוניות בשנה. כוח הקניה הזה "מנוצל" על מנת לנהל מו"מ יום יומי מול חברות הליסינג המובילות. כך מצליחה  CARCOST להגיע למחירים הטובים בישראל. צריך להבין שבכל נקודת זמן יש לחברת ליסינג אחת את המחיר הטוב ביותר לרכב ספציפי. הסיבות מגוונות - קניית כמות גדולה, קנייה ביום ששער המטבע נוח, יחסים אישיים ועיסקיים מיוחדים ועוד. לא משנה מה הסיבה, התוצאה היא שתמיד לחברה אחת יהיה מחיר טוב יותר מלאחרות. המשימה שלנו היא להגיע לכל רכב בחברה הרלוונטית ולהעלות לאתר רכב חדש 0 קילומטר במבצע.

האם מדובר על מכוניות חדשות ותקינות או שיש כאן קאטצ'?

המכוניות חדשות לחלוטין "מהניילונים". מפרט המכוניות זהה לחלוטין למפרט היבואן למעט במקרים נדירים. 

לקוחות רבים שואלים האם המכוניות "ישנות" או "פגועות" וכד'. התשובה חדה וברורה - לא. מכוניות 0 ק"מ מליסינג הן אותן מכוניות הנמכרות אצל היבואן. היבואן מקבל אוניה עם מכוניות מעת לעת ומוכר אותן באופן שוטף ורציף לחברות הליסינג כמו ליצבור הכללי. מכוניות שלא נמכרו במשך 12 חודש צריכות לעבור תהליך  "גיול". מכוניות אלה נמכרות בדרך כלל (גם ב - CARCOST)  כ 0 ק"מ מפרטי ולא על ידי חברות הליסינג.

למה זה כדאי? הרי במכירה צריך להוריד מהמחירון?

רוב הציבור לא מודע לכך שההוצאה הגדולה ביותר ברכישת רכב היא לא הביטוחים ולא הטיפולים. ההוצאה הגדולה ביותר ברכישת רכב היא - ירידת הערך. אמנם זו לא הוצאה המורגשת בכיס מידי חודש, אבל היא מתבטאת בסכומים משמעותיים מידי חודש. כאשר לקוח רוכש רכב חדש בהנחה משמעותית הוא למעשה מקטין דרמטית את ההוצאה הזו. 

לפי מחירון לוי יצחק בעת מכירת רכב שנרכש כ 0 ק"מ, על הלקוח להפחית 14% ממחיר המחירון. לטעמנו בפועל ההפחתות נמוכות הרבה יותר. הקונים והציבור בכלל מבינים שהמכוניות הללו הן מכוניות פרטיות ככל מכונית אחרת וכל "חטאן" הוא רישומי בלבד. בכל מקרה כאשר בוחנים את הכדאיות לרכישת מכונית 0 ק"מ צריך לעשות את החישוב הבא ונסביר בדוגמא  -

נניח שהחלטת לרכוש רנו גרנד קופה. ההנחה במכונית זו היא כמעט 22,000 ש"ח. עלות המכונית לפני רישוי ב CARCOST  תהיה 110,150 ש"ח. המחיר אצל היבואן - 131,990 ש"ח.

נניח שתבחר\י למכור את המכונית לאחר 3-4 שנים. מחיר המחירון יהיה כ 76,000 ש"ח. גם אם אחוזי ההפחתה לא יופחתו במהלך השנים, הפחתה של 14% תהיה כ - 10,000 ש"ח. סכום זה מהוון ליום הקניה (ערך נוכחי - מה השווי שלו היום) יהיה כ 7,500 ש"ח - 8,000 ש"ח.  כלומר סכום ההנחה בדוגמה זו הוא פי 3 מההפחתה בעת המכירה. ניתן למצוא הנחות גדולות אף יותר (ההנחה על קיה פורטה 0 ק"מ היא יותר מ 30,000 ש"ח ובסיטרואן ברלינגו 0 ק"מ מעל 40,000 ש"ח). לפי ההסבר הזה אפשר להבין שגם כשההנחה תהיה בסך של 13,000 ש"ח בלבד, העיסקה תהיה כדאית הרבה יותר מקנייה במחיר מלא אצל היבואן.

להלן מספר דוגמאות למבצעי רכב חדש מהאתר שלנו:

 מה לגבי מימון?

אופציות המימון לרכב חדש מגוונות מבחינת מבנה המימון ואורך תקופת המימון. גם הריביות באופן יחסי נמוכות ואטרקטיביות. ניתן לקבל מימון בנקאי לרכב חדש בדרך כלל בריביות של פריים+ 0.5%-1%. עלות הפריים כיום היא 1.6%, כך שעלות המימון הכוללת תנוע בין 2%-3% לשנה. באתר CARCOST ניתן לקבל אשראי באון ליין עד 100% ממחיר הרכב ועד 100 תשלומים. האשראי ניתן ע"י חברת מימון חוץ בנקאי השייכת לחברת כרטיסי אשראי ואו מימון ישיר. עלויות המימון עד 72 תשלומים מעט יקרות מהעלויות הבנקאיות. העלות הנוספת של 0.5%-1% לערך תתבטא בעשרות שקלים בודדים לחודש. לקוחות רבים מעדיפים אופציה זו על מנת לא לנצל את האובליגו ולהשאיר את אפשרויות המימון הבנקאיות "ליום סגריר". יתרון נוסף הוא שבמימון דרך האתר ניתן לקבל הלוואות ל 5 שנים עם הלוואת בלון (השארת יתרה לתום התקופה) מבנה מימוני שיוצר תשלום חודשי נמוך במיוחד. בבנקים לא ניתן לקבל מימון כזה. בכל מקרה הלקוח צריך לשקול ולהחליט מה מסלול המימון המתאים עבורו.

כמה דוגמאות לרכישה במימון: 

איך זה עובד? איך רוכשים רכב? 

התהליך פשוט וקל. רוכשים שובר באתר או בטלפון (077-5066126) ומשם נציג אישי מלווה אותך לאורך תהליך הרכישה והמימון אם נדרש. הרכבימסר לך במגרש של אחת מחברות הליסינג המובילות בישראל. אם הרכב שבחרת נמצא במגרש חברת הליסינג, ניתן לקבל אותו בתוך ימים בודדים. אם הוא בנמל, האספקה תהיה בדרך כלל בתוך 14-21 יום. לעיתים (רחוקות יותר) הרכב עדיין לא נמצא בארץ. במקרים אלה האספקה תהיה לפי מועד הגעת הרכב לארץ + 14-21 יום.