יותר זול לרכוש מכונית חדשה – יכול להיות???

כולנו רגילים לחשוב שלרכוש רכב חדש זה מימוש של חלום, אבל חלום שעלותו יקרה. מתברר שלא תמיד זה נכון. קניה נכונה של מכונית חדשה, יכולה להיות פתרון כלכלי נכון וזול יותר, מרכישת מכונית משומשת בת שנה או שנתיים. מתברר שרכישת רכב חדש מליסינג או רכב 0 ק"מ מליסינג, הוא פתרון זול וכלכלי, לעיתים אף מרכישת רכב יד שניה.

מאת: דני שמואלי | נכתב ביום שני 26 דצמבר 2016

עוד כשהתחלנו בלימודי הנהיגה, חלמנו על רכישת מכונית. רכישת מכונית חדשה "מהניילונים" תמיד היה חלום גדול עוד יותר. מקובל לחשוב שהחלום גדול ומפנק, אבל יקר ולא כלכלי, ביחס לרכישת מכונית משומשת.

מתברר שלא תמיד  זה נכון, ונסביר -

ירידת ערך

לחלק מאיתנו זו הפתעה – ההוצאה הגדולה ביותר הכרוכה בבעלות על רכב היא – ירידת הערך. בעוד שביטוחים, רישוי אחזקת רכב וריבית (במקרה של מימון רכישת הרכב בהלוואה) עולים כמה מאות או אלפי ₪ לשנה כל אחד, הרי שעלות ירידת הערך של רכב ממוצע תעלה החל מאלפי ₪ רבים ועד עשרות אלפי ₪ לשנה.

עלות כבידה זו שגדלה כאשר אנו רוכשים רכב חדש אצל היבואן, הופכת בדרך כלל את רכישת הרכב החדש ליקרה ולא כלכלית ביחס לרכישת רכב יד שניה.

מי שקונה רכב חדש אצל היבואן יודע שהוא משלם יותר ויספוג ירידת ערך משמעותית, ומוכן לזאת בשביל "לקרוע את הניילונים", "ראש שקט" וכד'.

 

מעכשיו אפשר לרכוש רכב חדש 0 ק"מ מליסינג. בקניית רכב חדש מליסינג ניתן  "לקרוע את הניילונים",  לנסוע "בראש שקט"  וגם לבצע עיסקה כלכלית וכדאית. נסביר כיצד - 

 

כאמור בגלל שירידת הערך היא ההוצאה הגדולה ביותר בעת רכישת רכב חדש, הרי שקבלת הנחה משמעותית ממחיר הרכב, מקטינה דרמטית עלות זו. לדוגמא –

 

מחיר רכב

יבואן

 0 קילומטר

קיה פורטה 1.6 אוטומט 2017

128,800 ₪

99,200 ש"ח

מחיר מכירה מוערך

81,800 ש"ח

73,620 ₪ (מחירון 10%-)

ירידת ערך ב 3 שנים (הערכה)

47,000 ₪

25,580 ₪

בדוגמה הזו החיסכון הצפוי בעלות ירידת הערך הוא כ-21,000 ₪ ב-3 שנים, כלומר כ-580 ₪ לחודש – זה המון כסף.

 

עכשיו בואו ונשווה את העלות הזו לרכב יד שניה :

 

קיה פורטה 2017

0 קילומטר 

קיה פורטה 2015 משומשת

עלות הרכב

99,200 ש"ח

95,500 ₪

ירידת ערך 3 שנים (הערכה)

25,580 ₪ (ע"פ החישוב למעלה)

28,650 ₪ (10% לשנה)

אם נוסיף את החיסכון באחזקה בשנים הראשונות הרי שגם בניכוי עלות הביטוח שתהיה מעט יקרה יותר, יתברר שעלות הרכישה של רכב חדש היא לא רק כייפית יותר ומקנה "ראש נקי" , אלא גם כדאית וכלכלית יותר במקרים רבים.

הפרשי עלות במימון רכב - 

לכל חשבון ההשוואה הזה נוסף גם נושא המימון.

מימון לרכב חדש ניתן היום ע"י כל הבנקים ובריביות נמוכות הנהוגות היום של כ  2% - 2.5% לערך (בדרך כלל צמוד פריים + 0.5% -1.0%).

עלות המימון לרכבים יד שניה יקרה בדרך כלל משמעותית. מימון זה ניתן או ע"י בנקים, כאמור בריבית יקרה יותר, או ע"י חברות מימון, שם עלויות המימון נוסקות באחוזים משמעותיים לכל שנה.

כאשר מוסיפים לחשבון עלות הרכב את הפרש עלות המימון,  בגובה של 2-4 אחוז לשנה * מספר השנים, הרי שהפער בעלויות בין רכב חדש 0 ק"מ לרכב יד שניה קטן עוד יותר.

התחשיבים שהצגנו הם משוערים ומתאימים לרכב הספציפי. אנחנו מציעים לכם לבצע את החישוב בעצמכם, לכל רכב שבו אתם מתעניינים, ולהגיע בעצמכם להבנה, איזו מכונית מתאימה לכם.

באתר CARCOST-DEALS תוכלו למצוא מגוון הצעות לרכישת מכוניות חדשות 0 ק"מ מליסינג במחירים הטובים בישראל.

CARCOST-DEALS מנהלת מו"מ עם חברות הליסינג המובילות בישראל, ומנצלת את כוח הקניה שיש לה בגלל מאות הגולשים שרוכשים מכוניות באמצעותה.

במידה ותחליטו לרכוש מכונית יד שניה, תוכלו למלא את פרטיכם באתר CARCOST ונפנה אליכם ספקים רלוונטיים.

אז שיהיה לכם בהצלחה.  

 

 

* המאמר נכתב על ידי CARCOST-DEALS