אודי RS Q3 בגרסת Performance

אודי יוצאת עם גרסה חדשה לסופר-קרוסאובר שלה - RS Q3 - גרסת Performance, השדרוג העיקרי על פני הגרסאות הקיימות הוא מנוע חזק יותר עם 367 כ"ס ותאוצה מ-0 ל-100 קמ"ש ב-4.4 שניות.

מאת: דני שמואלי | נכתב ביום רביעי 10 פברואר 2016

אודי משדרגת את דגם RS Q3 עם מנוע חזק ומהיר יותר על פני המנועים של הדגמים הקיימים. בעזרת שיפורים במערכת הקירור של מנוע הטורבו, אאודי הצליחו להוסיף לדגם החדש עוד 27 כ"ס מעבר ל-340 כ"ס שכבר קיים בדגם הקודם. 367 כ"ס יאפשרו לה להגיע למהירות מירבית של 270 קמ"ש ולתאוצה מ-0 ל-100 קמ"ש ב-4.4 שניות, לעומת מהירות מירבית של 250 קמ"ש ותאוצה של 4.8 שניות ב-RS Q3 הרגילה. נתונים אלו הופכים את ה-RS Q3 Performance לאחד מרכבי הפנאי המהירים בעולם. מבחינת תיבת ההילוכים ומערכת ההנעה הכפולה אין שינויים נוספים, אם כי ניתן יהיה לקבל אותו עם חבילת בולמים אדפטיביים בעלי שלושה מצבי שיכוך.

אודי גם עשתה כמה שינויים קלים לעיצוב החיצוני ולתא הנוסעים לטובת בידול הדגם החדש מהדגם הקודם. שינויים קלים אלו מתאפיינים בחלקי פלסטיק הצבועים באפור טיטניום וחישוקי ה-”20 הסטנדרטיים של הדגם. גם בתא הנוסעים ממשיך המוטיב האפור אך גם תמצאו גימור קרבון משולב בד כחול ותפירה ייחודית למושבי העור.

הדגם החדש יוצג רשמית בתערוכת ז'נבה וצפוי לצאת לשוק באמצע השנה, מאודי ישראל נמסר כי הם מצפים שגרסת ה-Performance ימכר בישראל, אלא שכרגע לא ידוע מתי.