סיטרואן C4 פיקאסו - הגרסה המקוצרת

החלה שיווק הגרסה המקוצרת של הסיטרואן C4 פיקאסו, המכילה 5 מקומות ישיבה במקום 7 בגרסת גרנד, ומיועדת למשפחות שרוצים משהו מרווח יותר ממשפחתית גדולה אבל עוד לא מוכנים למיניוואן.

מאת: דני שמואלי | נכתב ביום שלישי 01 מרץ 2016

יבואנית סיטרואן בישראל, חברת לובינסקי, התחילה לשווק את הגרסה המקוצרת של ה-C4 פיקאסו, מיניוואן קומפקטי שיכיל 5 מקומות ישיבה ויהיה קצר יותר מאחותה הגדולה, גרסת הגרנד. הדגם החדש יהיה קצר ב-17 ס"מ מגרסת הגרנד ואורכו יעמוד על 443 ס"מ במקום 460 ס"מ, מידת הרוחב ישאר 183 ס"מ. מידת הגובה יהיה 163 ס"מ, ס"מ אחד פחות מגדסת הגרנד ובסיס הגלגלים ג"כ התקצר מ-284 ס"מ ל-279 ס"מ. מידות תא המטען מרווח למדי כאשר הנפח בין 630 ליטרים עד 1,851 ליטרים עם מושבים מקופלים.

מבחינת אבזור הדגם משווק עם מסך מולטימדיה 7 אינץ' השולט על מערכות הרכב, מפתח חכם, בקרת שיוט, שמשה פנורמית, מחשב דרך, חיישן גשם, פנסי ערפל קדמיים, בקרת אקלים מפוצלת עם יציאות מיזוג לאחור, תא כפפות מקורר ועוד. 

בפן הבטיחותי ה-C4 מציעה שורת מושבים אחורית מרווחת המאפשרת אכלוס 3 מושבי בטיחות, המושבים נפרדים ונעים על מסילה ובכל מושב עיגוני ISOFIX לטובת עיגון קל ובטיחותי של מושבי בטיחות. בנוסף היא מצוידת במערכת מובילאיי הכוללת: מערכת בקרה סטייה מנתיב, מערכת זיהוי הולכי רגל, ניטור מרחק מלפנים, מערכת זיהוי תמרורים וזיהוי רכבי דו גלגלי.