מתיחת פנים לאודי A3

היצע מנוע עשיר יותר, אבזור בטיחות חדש, צבעי מרכב חדשים, תאורת LED מטריקס ושינוי קטן בעיצוב החיצוני. כל אלו כלולים במתיחת הפנים לאודי A3, שיגיע לישראל לקראת סוף השנה.

מאת: דני שמואלי | נכתב ביום חמישי 07 אפריל 2016

במסגרת יישור קו בין דגמיה השונים, אודי מעבירה את ה-A3 מתיחת פנים. מבחינה חיצונית היא תעבור שינוי קל כאשר תקבל את יחידות התאורה והלוע של ה-A4 ,חמישה צבעים חיצוניים חדשים וחישוקי גלגלים בעיצובים חדשים . אבל לא שם נגמרים השינויים, המערכת שממנה נשלטות מערכות הרכב השונות, מערכת ה-MMI, מקבלת ממשק בעיצוב חדש שתקל משמעותית על תפעול המערכת. הממשק הפיזי הוא זה של ה-A4, שכולל גלגלת שליטה עם משטח רב-מגע בחלקה העליון.

הדגם המחודש מגיע עם מערכת לשמירה על נתיב הנסיעה, מערכת בלימה אוטונומית שיודעת גם לזהות הולכי רגל ומערכת נהיגה אוטונומית לפקקי תנועה שעובדת בשילוב עם בקרת השיוט האדפטיבית . המכונית שומרת על מרחק בטוח מזו שלפניה ולוקחת שליטה על ההיגוי בשעת הצורך, במידה והמכונית לא תזהה פעולת היגוי על ידי הנהג היא תתריע לנהג ואם עדיין לא יהיה מענה - היא תבלום עד לעצירה מלאה.

השדרוג העיקרי במרחב הפנימי הוא אופציה ללוח השעונים הדיגיטלי, המציע אפשרויות התאמה אישית של עיצוב לוח השעונים. בנוסף, מציעה המכונית גלגל הגה חדש עם תחתית שטוחה וגימור משודרג, לצד הבטחה לשדרוג נוסף של איכות החומרים וההרכבה.

ה-A3 המחודשת תוצע עם ששה מנועים שלוש מנועי בנזין ושלוש דיזך. מנועי הבנזין: מנוע 1.0 ליטר עם 115 כ"ס, מנוע 1.4 ליטר עם 150 כ"ס, מנוע 2.0 ליטר עם 190 כ"ס. מנועי הדיזל: מנוע 1.6 ליטר TDI עם 110 כ"ס ומנוע 2.0 ליטר TDI בשני הספקים עם 150 ו-184 כ"ס.

הדגם החדש צפוי להגיע לישראל לקראת סוף השנה.