וולוו XC90 T8 היברידי בישראל

וולוו מוסיפה היצע חדש לדגם ה-XC90 בישראל, גרסת ה-T8 פלאג-אין היברידי. הגרסה החדשה בעלת 2 מנועים, מנוע בנזין המספק כח לגלגלים הקדמיים ומנוע חשמלי שמפעיל את הגלגלים האחוריים. המחיר 590,000 ש"ח.

מאת: דני שמואלי | נכתב ביום רביעי 20 אפריל 2016

יבואנית וולוו בישראל, חברת מאיר, החלה לשווק בימים אחרונים את ה-T8, גרסה חדשה והיברידית - נטענת של דגם XC90 שהושק כאן בשנה שעברה בגרסאות בנזין ודיזל. גרסת ה-T8 מצוידת במנוע הבנזין של ה-T6, בנפח 2.0 ליטרים עם מגדש על ומגדש טורבו, המחלצת 320 כ"ס ו-40 קג"מ מ-2,500 סל"ד. מנוע זה מניע את צמד הגלגלים הקדמיים ב-T8, ואילו הגלגלים האחוריים יקבלו את כוחם ממנוע חשמלי בהספק של 87 כ"ס עם מומנט של 24.4 קג"מ. התפוקה המשוקללת עומדת על 407 כ"ס היברידיים והנעה כפולה. 

על פני נתוני וולוו ה-T8 בעלת טווח נסיעה מרבי של 43 ק"מ תוך שימוש בכח החשמל בלבד, וכאשר המערכת פועלת בהנעה כפולה היא צורכת 47.6 ק"מ לליטר. נתון שבהחלט מדהים לנוכח גודלו וכובדו של הרכב. למנועים של ה-T8 שלושה מצבי פעולה, PURE – בו הרכב נע בכוח החשמל בלבד, HYBRID – שילוב של שני המנועים באיזון של ביצועים וצריכת דלק או POWER – בו שני המנועים מכוונים לטובת הספק מירבי. בנוסף היא בעלת ששה תוכניות נהיגה: OFF ROAD, PURE, AWD, SAVE, HYBRID ו-POWER.

חברת מאיר מציעה הטבה לכל רוכש - עמדת טעינה אחת ללא תשלום. עמדת הטעינה מותקנת בקיר כאשר זמן טעינת הסוללה עומד על כשלוש שעות עם מטען 16A  ועל כשמונה שעות עם מטען 10A. את העמדה תתקין חברת ג'ינרג'י, שעוסקת בתחום הטענת הרכב ובעלת נסיון בתחום שכן היא מספקת את עמדות הטעינה למכוניות רנו של בטר פלייס שעדיין נעות בכבישי הארץ. 

ה-T8 מגיע ברמת הגימור Inscription, שהינה המהודרת ביותר במותג, הכוללת 7 מקומות ישיבה, מערכת חנייה אוטומטית, מתלי אוויר, ריפודי עור במושבים חשמליים, לוח שעונים ווירטואלי, מצלמת עזר אחורית לחנייה, חלון גג חשמלי, מערכת שמע יוקרתית של B&W, ידית הילוכים ייחודית מקריסטל, בקרת שיוט אדפטיבית, תאורת לד ועוד.