מזראטי קוואטרופורטה - לעשירים בלבד

מזראטי מעדכנת את ספינת הדגל שלה - דגם קוואטרופורטה (Quattroporte). העדכון כולל שינוי קל לעיצוב החיצוני, תוספת כוח ורשימת אבזור מורחבת. עלות התענוג החל מ-949,000 שקלים.

מאת: דני שמואלי | נכתב ביום ראשון 19 יוני 2016

לאחר שעברו קרוב ל-4 שנים מאז הציגו את דגם קוואטרופורטה, החליטו במזראטי שהגיע הזמן לעדכן את דגם ספינת הדגל שלהם. העדכון כולל נגיעות עיצוב שמבדילות אותה מהדגם היוצא, הרחבת רשימת האבזור ותוספת כוח למנועים שלוקחים את המודרניות שלה צעד אחד קדימה.

השינויים החיצוניים כוללים מראות צד חדשות, חישוקים חדשים,  פגוש קדמי חדש עם פתחים מוגדלים לכניסת אוויר ושבכה קדמית חדשה המצופה כרום. הקוואטרופורטה גם קיבלה תריס יניקת אוויר אקטיבי, המשפרת את היעילות האווירודינאמית בכ- 10% לעומת הדגם היוצא, לטענת מזראטי.

בפנים, הדשבורד קיבל עיצוב אלגנטי ונקי יותר, נוספה מערכת מולטימדיה חדשה עם צג 8.4 אינטש בעל תאימות מלאה לאפל ואנדרויד. הקומה התחתונה של מערכת השמע עוצב מחדש עם חוגות קלאסיות לשליטה על מערכת השמע ונורות LED פנימיות וגם נעשה שינוי קל לעיצובם של תאי האחסון הקרובים לנוסע.

בצד של האבזור הבטיחותי נוספו בקרת שיוט אדפטיבית עם מצב ייעודי לתנועה פקוקה, אזהרת סטייה מנתיב ומערכת התרעה על אי שמירת מרחק עם מערכת בלימה אוטומטית.

הקוואטרופורטה תשווק עם מנוע V6 שמפיק 350 כ"ס - 20 כ"ס יותר מהמנוע של הדגם היוצא. בנוסף היא תוצע עם שני מנועים מבית פרארי, V6 כפול מגדשי טורבו המפיק 410 כ"ס ו-V8 בנפח 3.8 ליטר שמפיק 530 כ"ס עם תאוצה מ-0  ל-100 קמ"ש תוך 4.7 שניות. כל מנועי מזרטי מחוברים לתיבת 8 הילוכים אוטומטית.

יבואנית מזראטי בישראל, אוטו איטליה, מסרה שהדגם החדש ישווק בישראל לקראת סוף 2016 במחיר התחלתי של 949,000 שקלים.