טויוטה C-HR: תמונות ראשונות של חלל הפנים

טויוטה משחררת את התמונות הראשונות של חלל הפנים של ה-C-HR שהוצג לפני כמה חודשים בתערוכת ז'נבה. הדגם החדש ישווק באירופה החל מספטמבר הקרוב וצפוי להגיע לארץ לקראת תחילת שנת 2017.

מאת: דני שמואלי | נכתב ביום רביעי 29 יוני 2016

ה-C-HR של טויוטה שהוצג כבר לפני 4 חודשים בתערוכת ז'נבה, היה בגדר תעלומה עד היום, שכן טויוטה לא שחררה הרבה מידע על הדגם, מלבד תמונות חיצוניות. בימים האחרונים טויוטה הסירה את הלוט מעל הדגם ושחררה תמונות פנים ראשונות (שמוצגות בתחתית הכתבה) ועוד פרטים חדשים.

ה-C-HR הוא רכב פנאי קומפקטי שיגיע אלינו מטורקיה ויתחרה בניסאן ג'וק, מאזדה CX-3, פיאט 500 ורנו קפצ'ור. הוא גם יתחרה בדגם ה-RAV4 של טויטה עצמם. ביחס לתחרות, מימדי ה-C-HR גדולים מעט, עם אורך של 436 ס"מ, רוחב של 179.5 ס"מ, גובה של 155.5 ס"מ ובסיס גלגלים שעומד על 264 ס"מ.

בתוך תא הנוסעים אנו מוצאים מסך בקוטר 8 אינטש בקו הראיה הישיר של הנהג, הכולל פונקציות מגע ומערכת ניווט אינטגרלית, מושבים קדמיים  דקים, עם  דגש על תמיכה צידית ניכרת במושב הנהג. מבחינת מערכות בטיחות, הרכב מצויד במערכת החכמה Toyota Safety Sense הכוללת מערכת התראה מפני תאונה חזיתית, מערכת בלימה אוטונומית שכוללת זיהוי הולכי רגל, בקרת שיוט אדפטיבית, התראה על מעבר בין נתיבים, מערכת זיהוי תמרורים ומעבר אוטומטי בין אור גבוה לאור נמוך.

ה-C-HR תוצע ב-2 גרסאות, גרסת 1.2 ליטר טורבו 116 כ"ס המשודך לתיבת הילוכים ידנית 6 הילוכים או אוטומטית רציפה ועם תצרוכת דלק של 17.54 ק"מ לליטר בנסיעה משולבת. הגרסה השניה, גרסה היברידית, מצוידת במנוע 1.5 ליטר 122 כ"ס ומנוע חשמלי, שידידותית לסביבה וחסכונית בדלק עם תצרוכת של 27 ק"מ לליטר בממוצע.

כאמור הרכב ישווק באירופה בעוד כמה חודשים ויגיע לארץ לקראת תחילת 2017, המחיר בארץ טרם ידוע.