רנו מגאן סדאן החדשה

לאחר שבדור הקודם פיצלה רנו את סדרת המשפחתיות שלה לשני דגמים מגאן ופלואנס, עכשיו היא חושפת את מגאן סדאן החדשה שתחליף את הפלואנס, במהלך שנועד לאחד חזרה את המשפחתיות שלה תחת שם דגם אחד.

מאת: דני שמואלי | נכתב ביום רביעי 13 יולי 2016

ב-2015 הציגה רנו את המגאן האצ'בק החדשה, בתחילת 2016 היא הציגה את המגאן סטיישן החדשה, ועכשיו רנו חושפת את המרכב השלישי של הדגם – מגאן סדאן 2017 החדשה. המגאן סדאן החדשה תחזיר את כל המשפחתיות של רנו תחת שם דגם אחד, שכן המגאן סדאן החדשה עתידה להחליף את הפלואנס, שהיתה בדור הנוכחי דגם הסדאן של רנו.

 העיצוב החיצוני מרשים כמו שאר דגמי רנו מהשנים האחרונות, ותוצע עם אופציה לגג זכוכית פנורמי עם וילון חשמלי, איבזור שלא מצוי במכוניות סדאן רגילות. הדגם מבוסס על הפלטפורמה העדכנית של רנו-ניסאן (CMF-C\D), אך לא נמסרו מידות המרכב ולכן לא ברור אם בסיס הגלגלים של הסדאן התארך, אפשר להניח שהוא יהיה דומה לזו של המגאן סטיישן – 271.2 ס"מ. המידה היחידה שידוע היא נפח תא המטען – 508 ליטרים. בתא הנוסעים נמצא מסך מרכזי גדול בעל עיצוב נקי ומודרני יותר מזה של הדגמים הנוכחיים. בנוסף הדגם מגיע עם בקרות המדיה המשודרגות של רנו, כולל ה- R-Link 2 עם צג 8 אינטש, לוח מחוונים דיגיטלי ומערכות בטיחות רבות.

הסדאן החדשה תוצע עם המנועים הבאים: מנוע 1.2 ליטר טורבו עם 130 כ"ס ותיבה רובוטית דו-מצמדית עם 7 הילוכים , מנוע 1.6 ליטר אטמוספרי עם 115 כ"ס ותיבה אוטומטית-רציפה, מנוע דיזל 1.5 ליטר המשודך לתיבת 6 הילוכים, ידנית או רובוטית דו-מצמדית ומנוע 1.6 ליטר עם 130 כ"ס שיגיע עם תיבה ידנית.

יבואנית רנו בישראל, קרסו מוטורס, מסרה שהסדאן החדשה צפויה להגיע לישראל בתחילת שנה הבאה.