תמונות ראשונות ופרטים של סוזוקי קרוסאובר המחודש

סוזוקי חשפה בימים האחרונים תמונות ראשונות של מתיחת הפנים שהיא ביצעה לקרוסאובר שלה. מבחינה חיצונית השינוי המשמעותי הוא בעיצוב של החלק הקדמי, שקיבל עיצוב חדש עם מראה יוקרתי. עוד שינוי משמעותי אפשר למצוא בהיצע המנועים, שכן מעתה היצע המנועים יהיו רק מסוג טורבו-בנזין, והיא כבר לא תוצע עם מנוע אטמוספרי.

מאת: דני שמואלי | נכתב ביום רביעי 03 אוגוסט 2016

תמונות ופרטים ראשונים של סוזוקי קרוסאובר המחודש נחשפו בימים האחרונים. החידושים כוללים מתיחת פנים משמעותית לעיצוב החיצוני של הרכב, שינוי בהיצע המנועים ושינויים קטנים במרחב הפנימי. מבט על התמונות שנחשפו מגלה חרטום שזכה לעיצוב חדש וששונה לחלוטין עם מכסה מנוע חדש, בולט וגבוה יותר, יחד עם גריל עם צלעות אנכיות ומסגרת כרום עבה במיוחד, פגוש קדמי אגרסיבי עם פתחי אוורור גדולים ומסיט אוויר בקצה דלת תא המטען ופנסים ראשיים שעוצבו מחדש עם תאורת LED ליום אינטגרלית. בתא הנוסעים מסתכם השינוי במסך מגע בגודל מקורי בגודל "7, עם סנכרון מלא למכשירים סלולריים דרך Apple CarPlay ו-Android Auto, יחד עם מצלמת נסיעה לאחור.

מידות הסוזוקי קרוסאובר לא השתנה עם אורך של 430 ס"מ , רוחב של 176 ס"מ, גובה של 157 ס"מ, בסיס גלגלים של 260 ס"מ ומרווח הגחון שעלה ב-1.5 ס"מ, לכדי 18.5 ס"מ. תא המטען בעל נפח  של 430 ליטר ובקיפול המושבים האחוריים מתקבל נפח של 875 ליטר.

אולי החידוש המשמעותי ביותר נמצא בהיצע המנועים. הדגם המחודש יוצע עם שני מנועי טורבו בנזין מסדרת Boosterjet. הראשון בנפח ליטר בלבד, עם שלושה צילינדרים, הספק מרבי של 112 כ"ס ומומנט מרבי של 16.3 קג"מ. המהירות המירבית תעמוד על  170 קמ"ש וצריכת דלק המשולבת על 19.2 ק"מ לליטר. השני יהיה בנפח 1.4 ליטר, עם ארבעה צילינדרים, 140 כ"ס ו-22.4 קג"מ,עם מהירות מירבית של 200 קמ"ש וצריכת דלק המשולבת על 17.5 ק"מ לליטר.

יבואנית סוזוקי בישראל, מכשירי תנועה, מסרה שהדגם המחודש יגיע ארצה בחודש מרץ 2017.