החל שיווק דאצ'יה לוגאן בישראל

חברת קרסו מוטורס החלה לשווק בשבוע שעבר את הדאצ'יה לוגאן. הלוגאן יוצע בגרסאות סדאן וסטיישן, ויתחרה בסגמנט המשפחתיות הקטנות מול פיג'ו 301, יונדאי i25, קיה ריו סדאן, מיצובישי אטראז' וכדומה. אף שהלוגאן זכה בשלושה כוכבי בטיחות בלבד במבחן הריסוק האירופי בשנת 2014, עם תג מחיר התחלתי של 74,990 ש"ח הוא צפוי לכבוש נתח משוק המשפחתיות הקטנות.

מאת: דני שמואלי | נכתב ביום שני 29 אוגוסט 2016

מותג דאצ'יה בישראל מרחיבה את היצע המכוניות שלה עם תחילת שיווקו של דגם לוגאן. למי שזוכר עד לפני כשנתיים שווק דגם לוגאן בישראל תחת המותג רנו. אז היה מדובר ברכב בעל 7 מקומות ספק סטיישן ספק מיניוואן. עכשיו הלוגאן חוזרת לישראל תחת מותג דאצ'יה ובגרסה מוקטנת שתתחרה בסגמנט המשפחתיות הקטנות. 
הלוגאן ישווק ב-2 גרסאות, גרסת סדאן עם אורך של 4.35 מטר, רוחב של 1.73 מטר ובסיס גלגלים של 2.63 מטר. הנתון המפתיע הוא גודל תא המטען שהוא בנפח של 510 ליטר, מה שמציב אותו מעל שאר המשפחתיות הקטנות. גרסת הסדאן תוצע עם אפשרות למנוע בנזין המשודך לתיבה ידנית או רובוטית 5 הילוכים, או עם מנוע דיזל המשודך לתיבת הילוכים ידנית. הגרסה השניה היא ה-MCV, שהיא גרסת הסטיישן עם אורך של 4.49 מטר ונפח תא מטען של 573 ליטר ובקיפול מושבים 1,518 ליטר. הסטיישן יוצע עם מנוע בנזין המשודך לתיבה רובוטית או עם מנוע דיזל המשודך לתיבה ידנית או לתיבה רובוטית 6 הילוכים. בשונה מהעבר, הלוגאן MCV סטיישן ישווק עם 5 מקומות ישיבה במקום שבעה.
אבזור הרכב צפוי לכלול כסטנדרט מערכת מולטימדיה "7 מקורית, חיישני נסיעה לאחור, מראות צד חשמליות, דיבורית BT, מחשב דרך, בקרת שיוט עם מגביל מהירות, הגה וידית הילוכים בציפוי עור, 4 כריות אוויר וחיבור USB.
הלוגאן ישווק במחיר התחלתי של 74,990 ש"ח לגרסת הסדאן עם מנוע בנזין 0.9 ליטר ידנית ויגיע עד למחיר של 89,990 ש"ח עבור גרסת הסטיישן עם מנוע דיזל 1.5 ליטר אוטומטית.