הקרוסאובר ההיברידי קיה נירו נוחת בישראל, המחיר – 136,900 ₪

הנירו המאובזר מגיע עם מנוע בנזין 1.6 ליטר בשילוב עם מנוע חשמלי יתנו לג'יפון ההיברידי 141 כ"ס בתוספת לחיסכון בדלק ולפיחות בזיהום האוויר.

מאת: דני שמואלי | נכתב ביום רביעי 09 נובמבר 2016

ביום שני הציגה יבואנית קיה, טלקר, את רכבה החדש הקיה "נירו". רכב הפנאי החדש מיועד להיות אחד מהדגמים החשובים של קיה  והנירו צפוי להיות שחקן מוביל בתחום רכבי הפנאי המשפחתיים.

כאמור, הנירו הינו רכב היברידי המשלב בין מנוע בנזין 1.6 ליטר המייצר 105 כ"ס ולצידו מנוע חשמלי המייצר 43.5 כ"ס. ביחד מייצרים המנועים 141 כ"ס ו-27 קג"מ. זמן ההאצה מ-0 ל-100 קמ"ש עומד על 11.5 שניות, והרכב ימשיך עד מהירות מירבית של 162 קמ"ש. תיבת ההילוכים של הרכב היא רובוטית כפולת מצמדים בעלת שישה הילוכים. צריכת הדלק של הרכב, לפי היצרנית, עומדת על 26 ק"מ לליטר בנסיעה משולבת.

הנירו מגיע לארץ ברמת גימור אחת הכוללת בין היתר חיבור AUX, חיבור USB , בלוטות', בקרת אקלים מפוצלת ומערכת מולטימדיה מקורית עם מסך 5 אינץ'. מבחנה בטיחותית מגיע הרכב עם מצלמת רוורס, בקרת שיוט אדפטיבית, תיקון סטייה מנתיב, חיישני גשם ותאורה, ניטור לחץ אוויר בצמיגים, שבע כריות אוויר ועוד.

מידות הרכב מתאימות להיותו רכב משפחתי והוא יחסית נח. אורך הרכב הוא 4.3 מ', גובהו, 1.55 מ', נמוך באופן יחסי לקטגוריה, ורוחבו 1.81 מ'. רוחב בסיס הגלגלים עומד על 2.70 מ' בדומה למספר רכבים משפחתיים אחרים.

מבחינת העיצוב בקיה לא השתוללו והלכו על עיצוב יחסית סטנדרטי. הוא נראה כמו רכב פנאי די רגיל  ונראה פחות מושך מהקרוסאובר הנוסף של קיה, הספורטז'. עם זאת לנירו יתרונות רבים גם מעצם היותו היברידי וכתוצאה מכך החיסכון בדלק ובזיהום האוויר, וגם האבזור העשיר באופן יחסי בטח בתחום הבטיחות. יתרון אחרון של הנירו הוא מחירו האטרקטיבי העומד על 136,900 ₪.