מתיחת פנים לסקודה אוקטביה

הרכב המשפחתי הפופולרי של סקודה צפוי להגיע בגרסתו המחודשת גם בעיצוב החיצוני וגם בפנימי ברבעון השני של 2017.

מאת: דני שמואלי | נכתב ביום רביעי 09 נובמבר 2016

בסקודה החליטו לבצע מספר שינויים ברכב המשפחתי שלהם לאחר שלוש שנים בהן הוא משווק בצורתו הנוכחית. האוקטביה התדשה הן בעיצוב החיצוני והן בפנימי והוא אמור להיות מוצלח אף יותר מהאוקטביה הנוכחית המאוד מוצלחת.

העיצוב החיצוני החדש של האוקטביה הופך אותה למעט דומה יותר לסופרב, אחותה הגדולה. מכסה המנוע קיבל בליטות וקפלים המזכירים את עיצובה של הסופרב. בנוסף נעשה שינוי בפנסים הקדמיים ויחידות התאורה מעתה יהיו מפוצלות באוקטביה, הגריל של האוקטביה מלפנים התרחב במעט גם כן. גם בחלק האחורי של הרכב קיבל שינוי קטן ביחידות התאורה. נראה כי בסקודה החליטו לתת לאוקטביה מראה רציני יותר ממה שהיה לה עד כה ויש שיגידו משעמם יותר.

מבחינת עיצוב הפנים החידוש הגדול ביותר הוא מערכת המולטימדיה של הרכב שקיבלה מסך גדול מאוד באופן יחסי, גודל המסך החדש הוא 9.2 אינץ'. בנוסף תא המטען גדל ב-22 ליטר בכל אחת מהגרסאות. בחייה החדשים האוקטביה תציע שידרוגים טכנולוגיים כמו התרעה על רכב בשטח מת, יכולת בלימה אוטונומית והתרעה על תנועה בעת נסיעה לאחור.

היצע המנועים נשאר דומה ומגוון כבעבר. מצ'מפיונס מוטורס, יבואנית סקודה, נמסר כי הסקודה האוקטביה בגרסתה המחודשת צפויה לנחות בארץ בתחילת הרבעון השני של 2017.