מאזדה מכריזה על חידוש של דגם ה-CX5.

הדגם המחודש של הג'יפון של מאזדה צפוי להגיע לישראל ברבעון האחרון של 2017.

מאת: דני שמואלי | נכתב ביום ראשון 20 נובמבר 2016

מאזדה הציגה בתערוכת הרכב בלוס אנג'לס, שהחלה בסוף השבוע האחרון, את המאזדה CX5 המחודש. ה-CX5 נמצאת איתנו כבר כחמש שנים, יחסית צעירה, והיא הייתה בסך הכל די מוצלחת אבל מאזדה רוצה להגדיל את כוחה אף יותר בגזרת רכבי הפנאי. העיצוב החיצוני של הרכב חודש והוא קיבל פנסים קדמיים חדשים. בנוסף, ישנם משטחים קעורים חדשים וגם החלק האחורי של הרכב זכה למספר חידושים בעיצובו. הפגוש הקדמי תוכנן כך שיהיה בטיחותי יותר עבור הולכי רגל שחלילה יפגעו ממנו. ניתן לומר כי בסך הכל מאזדה ממשיכה את סגנון העיצוב שלה מה-CX9, האח הגדול של ה-CX5. 

שינוי משמעותי יותר ניתן למצוא בתוך תא הנוסעים של המאזדה המחודשת. מסך המולטימדיה עובר אל המערכת החדשה של מאזדה, מערכת ה- MZD Connect, מיקום המסך יעבור אל מעל הדשבורד. גלגל ההגה ומושבי הרכב גם הם חדשים ב-CX5 החדשה. בג'יפון תהייה מערכת אקלים מפוצלת ותא המטען גדל במעט ויעמוד על 505 ליטר. דגש נוסף ששמו במאזדה הוא על הקטנת רעשי הרקע והוא הופחת בעת נסיעה ב-100 קמ"ש ב-1.3 דיצבלים. באגף הבטיחות הרכב יתחדש במערכת שיוט אדפטיבית ומערכת זיהוי תמרורים ובנוסף שופר שדה הראייה של נהג או נהגת הרכב.

מבחינת המנועים כרגע לא נראה שיהיה שינוי והוא יוצע עם מנועי הבנזין 2.0 ו-2.5 ליטר ומנוע הדיזל 2.0 ליטר. כולם עם שישה הילוכים, ידני או אוטומט. כאמור, הרכב צריך להגיע לארץ התחילת הרבעון האחרון של 2017.