אופל חושפת את האינסיגניה 2017 החדשה.

רכב המנהלים של אופל מוצע בדורו החדש בעיצוב מרשים ומימדים שגדלו מהדור הקודם.

מאת: דני שמואלי | נכתב ביום חמישי 08 דצמבר 2016

בשנים האחרונות כוחן של מכוניות המנהלים נמצא בירידה בנתוני המחירות ויצרניות רבות מתמקדות במכוניות מקטגוריות אחרות. בעקבות כך גם באופל לקח זמן רב עד שהוציאו דור חדש לאינסיגניה, כעשר שנים מאז יצא הדור הראשון. בתערוכת הרכב שתערך בז'נבה במרץ 2017 יוצג הרכב לראשונה אבל כבר כעת הוציאה אופל תמונות של דגם הסדאן הנקרא הגראנד-ספורט.

לארץ תגיע האינסיגניה ברבעון השלישי של 2017 וככל הנראה היא תוצע בארץ עם שני מנועי בנזין. המנוע הראשון הוא בנפח של 1.5 ליטר המייצר 165 כ"ס ומומנט מירבי של 25.5 קג"מ. המנוע השני הוא בנפח של 2.0 ליטר המספק 250 כ"ס ומומנט מירבי של 40.8 קג"מ. שתי גרסאות המנוע משודכות לתיבת הילוכים אוטומטית בעלת 8 הילוכים.

האינסיגניה החדשה מציגה ממדים גדולים יותר מהדור היוצא. אורכו של הרכב יעמוד על 4.9 מטר, גדול בכ-5 וחצי ס"מ מהדור הקודם של הרכב וגדול גם מחלק רב מהמתחרים בסגמנט. רוחב הרכב 1.87 מטר, גידול של כ-7 ס"מ. רוחב בסיס הגלגלים עומד על 2.8 מטר ונפח תא המטען יהיה בנפח 490 ליטר.

מבחינת האבזור תציע האינסיגניה בקרת שיוט אדפטיבית, תצוגה עילית צבעונית של נתוני הנסיעה, מכסה מנוע הנפתח לפני פגיעה על מנת לצמצם את הפגיעה בהולכי רגל, מצלמות היקפיות, תאורת LED חכמה המאירה עד 400 מטר, בקרה אקטיבית לסטייה מנתיב, בלימה אוטונומית לפני פגיעה בהולך רגל ועוד. העיצוב של הרכב מרשים מאוד ומזכיר רכב קופה, קו עיצוב שלאחרונה רכבי מנהלים רבים הולכים בעקבותיו.

ביצועי הרכב, צריכת הדלק ופרטים נוספים על הרכב יפורסמו לקראת תצוגת הרכב בז'נבה במרץ 2017.