איורים ראשונים רשמיים של הקיה פיקנטו 2017 נחשפים.

קיה הוציאה שלוש תמונות של הפיקנטו המחודשת שתוצג באופן רשמי בתערוכת הרכב בז'נבה בחודש מרץ הקרוב.

מאת: דני שמואלי | נכתב ביום חמישי 22 דצמבר 2016

קיה מתחילה לשלוח רמזים ראשונים על איך תיראה הפיקנטו החדשה שתוצג בתערוכת הרכב השנתית בז'נבה בחודש מרץ. הפיקנטו החדשה תשמח לנחול הצלחה לפחות כמו הדור היוצא שהיה הרכב הנמכר ביותר בישראל בשנת 2014 בכל הקטגוריות והמשיך לעמוד בראש המכירות ב-2015 וב-2016 בקטגוריית המיני.

מלבד שלוש התמונות שפירסמה החברה לא הוצאו עוד פרטים על הפיקנטו בדורה החדש. עם זאת כן ניתן ללמוד מעט על החידושים בפנים הרכב ועל השינויים החיצוניים שנעשו בו. מבחינה חיצונית קיה שמרה על הקווים המאוד מוצלחים של הרכב מהדור הקודם ואפשר להבין אותה אותה אחרי הצלחה כה גדולה של הרכב. העיצוב עבר עדכון מהדגם הקודם והוא נראה כמו המשך אבולוציוני ישיר של הדגם אותו הוא מחליף ולא נעשתה איזו מהפכה משמעותית. "אף הנמר" של הרכב נשמר אבל יחידות תאורה חדשות נותנות לרכב מראה אגרסיבי ומודרני יותר. גם בפגוש האחורי נעשו מעט שינויים קוסמטיים והוא מקבל נראב ספורטיבי מעט יותר.

מתמונת פנים הרכב ניתן ללמוד מעט יותר על רכב אם כי די ברור שהאבזור שיש באיור לא יהיה בכולו בפיקנטו, בטח ובטח ברמת האבזור הבסיסית. תיבת ההילוכים, לפי האיור, תישאר כפי שהייתה ותהייה בעלת ארבעה הילוכים. מה שעוד בולט זה מסך המולטימדיה הנמצא על הדשבורד ובנוסף הכפתורים על ההגה העשויים ללמד על קיומה של בקרת שיוט. דברים נוספים שניתן ללמוד הם כפתור הנעה, מערכת בקרת אקלים, דשבורד מחודש ולוח מחוונים חדש.

כאמור, מלבד התמונות לא נאמר דבר על הפיקנטו החדשה ולכן לא ידוע עדיין איזה מנועים יהיו לרכב. לא יהיה סיכון גדול להמר על כך ששני המנועים המוכרים ישארו עם הפיקנטו, מנוע ה-1.0 ליטר ו-70 כ"ס ומנוע ה-1.2 ליטר ו-85 כ"ס שאולי יעשו בהם מקצה שיפורים קטן. במרץ יוצג הרכב בז'נבה ותקופה קצרה לאחר מכן הוא צפוי כבר לעשות "עלייה" ולהגיע לארץ.