סוזוקי סוויפט 2017 החדשה נחשפת.

הדור הרביעי של רכב הסופר מיני של סוזוקי עבר שינוי משמעותי והוא יוצג בתערוכת הרכב בז'נבה במרץ הקרוב.

מאת: דני שמואלי | נכתב ביום רביעי 28 דצמבר 2016

בתחילת המילניום הוצגה לראשונה הסוזוקי סוויפט הראשונה, אתמול (שלישי) הוצגה ביפן, כ-17 שנים אחרי, דורה הרביעי של הסוויפט. הסוויפט תוצע עם אופציה למנוע 1.2 ליטר ומנוע 1.0 ליטר. מנוע ה-1.2 ליטר מייצר 91 כ"ס ומומנט מירבי של 12 קג"מ. המנוע ישודך לתיבת הילוכים ידנית בעלת חמישה הילוכים או לתיבה אוטומטית - רציפה. למנוע ה-1.2 ליטר מערכת מיקרו היברדית של סוזוקי המספקת 3.1 כ"ס ו-5.1 קג"מ העוזרת למנוע הבנזין במהירויות נמוכות ועוזרת בצריכת הדלק שלטענת היצרנית נתון זה יעמוד על 27.4 ק"מ לליטר. כאמור, המנוע השני הוא בנפח של 1.0 ליטר בנזין עם הזרקה ישירה. המנוע מייצר 102 כ"ס ומומנט מירבי של 15.3 קג"מ וצריכת הדלק עומדת על 20 ק"מ לליטר לטענת היצרנית. תיבת ההילוכים המוצעת בדגם זה היא אוטומטית בלבד בעלת שישה הילוכים.

בסוזוקי שמרו על העיצוב הכללי של הסוויפט מדורה הקודם אך עם זאת נעשו מספר שינויים שנותנים לרכב עיצוב מודרני ומרשים יותר מקודמו. בין היתר נעשו שינויים עיצוביים ביחידות התאורה, בשבכה הקדמית ובפגושים של הרכב. גם פנים הרכב זכה לחידושים ומעתה הרכב יהיה מצויד בבקרת אקלים, מסך מולטימידה התומך בחלק מהסמארטפונים, לוח מחוונים חדש ועוד.

מידות הרכב שונו גם כן אך עדיין באגף המידות הסוויפט היא עדיין בעלת מידות קטנות ביחס למתחרים בסגמנט. אורך הרכב 3.8 מטר, רוחבו 1.7 מטר וגובהו 1.5 מטר. רוחב בסיס הגלגלים גדל ב-2 ס"מ והוא יעמוד על 245 ס"מ. נפח תא המטען הוא 265 ליטר ובקיפול המושבים מגיע עד 579 ליטר. משקל הרכב הופחת משמעותית ויהיה קל יותר ב-100 ק"ג ביחס לקודמו ומשקלו יהיה כ-900 ק"ג.

במזרח הרכב יתחיל להימכר כבר בינואר 2017 ובמרץ הוא יוצג בתערוכת הרכב בז'נבה, עדיין לא ידוע מתי בדיוק הסוופיט החדש יעשה עלייה ויגיע לישראל.