הטראוורס החדש של שברולט נחשף.

בתערוכת הרכב בדטרויט הוצג הטראוורס בדורו השני עם שידרוגים בכל התחומים ביחס לדור הקודם.

מאת: דני שמואלי | נכתב ביום שלישי 10 ינואר 2017

בתערוכת הרכב השנתית בדטרויט שבארה"ב הוצג רכב הקרוסאובר של שברולט, הטראוורס, בדורו השני עם מראה שנוטה יותר לרכב שטח מרכב פנאי. הטראוורס מוצע בשתי גרסאות מנוע כאשר שני המנועים הם חדשים. המנוע הראשון הוא מנוע בנפח של 3.6 ליטר המייצר 309 כ"ס ומומנט מירבי של 35.8 קג"מ. צריכת הדלק שופרה גם כן ותעמוד על 10.6 ק"מ לליטר, לטענת היצרנית. המנוע השני הוא מנוע 2.0 ליטר טורבו המייצר 258 כ"ס ומומנט מירבי של 40.8 קג"מ.

בטראוורס נעשו גם שינויים במראה והוא כעת נראה הרבה יותר כרכב שטח מאשר רכב פנאי והוא קיבל מראה אגרסיבי שלא היה לו קודם. מבחינת האבזור פנים מוצע הרכב במגוון רחב של אופציות והוא מגיע עשיר באביזרים. בין היתר ניתן יהיה להינות ממושבי עור עם כוונון חשמלי וחימום, מפתח חכם, צג מולטימדיה גדול, טעינה אלחוטית לסמארטפון, תאורת LED ועוד. באגף הבטיחות יצוייד הרכב במערכת בלימה אוטונומית ובזיהוי הולכי רגל, התרעה על סטייה מנתיב ותיקון אוטונומי ועוד.

ממדי הרכב גם עברו שינוי ולמעט אורכו ,שקצר בסנטימטר מהדור הקודם, מידותיו גדלו. אורך הרכב 5.2 מטר, רוחבו 2 מטר, ו-1.8 גובהו. רוחב בסיס הגלגלים גדל ב-5 ס"מ, ל-307 ס"מ. שדרוג נוסף נעשה  במרווח הרגליים, יושבי השורה השנייה יהנו מעוד 6.5 ס"מ לרגליים, מרווח הרגליים בשורה השלישית עומד על 86.5 ס"מ. נפח תא המטען קטן מקודמו יעמוד על 651 ליטר.

יבואנית שברולט לישראל, UMI, מדווחת כי הטראוורס יגיע לארץ רק לקראת סוף הרבעון האחרון של 2017.