פורד פיאסטה ST 2018 נחשפת.

פורד חשפה בנובמבר האחרון את הפיאסטה החדשה ועכשיו הגיע הזמן להציג את גרסת הביצועים של הדגם.

מאת: דני שמואלי | נכתב ביום שלישי 28 פברואר 2017

פורד חושפת פרטים על גרסת הביצועים של הפיאסטה. מי שירצה להתרשם מהרכב מקרוב מוזמן לתערכות הרכב המסורתית בז'נבה בחודש הבא ושם תוצג הפיאסטה ST ששיווקה יחל רק בתחילת 2018. מנוע ה-1.6 טורבו נזנח לטובת מנוע טורבו אחר בעל שלושה צילנדרים בנפח של 1.5 ליטר המייצר 200 כ"ס ומומנט מירבי של 29.6 קג"מ. נתונים אלו מאפשרים לרכב להאיץ מעמידה למאה קמ"ש בזמן של 6.7 שניות. המנוע משודך לתיבת הילוכים ידנית עם שישה הילוכים. המנוע מורכב כולו מאלומיניום דבר המשפר את הביצועים ומפחית את משקל הרכב ולראשונה במנוע שלושה צילינדרים הרכב מגיע עם מערכת לניהול הצילינדרים המאפשרת ניתוק של אחד מהם על מנת לחסוך בדלק ולהפחית את זיהום האוויר.

הפיאסטה תציע לנוהג בה לבחור בים שלושה מצבי נהיגה כאשר כל מצב יגרום לרכב להתנהג בצורה שונה - רגיל, ספורט ומצב מסלול. כל מצב ישפיע על בקרת היציבות של הרכב, תגובת המנוע וההיגוי. בחירה במצב הרגיל מתאימה לנהיגה יומיומית, מצב ספורט מגביר באופן מלאכותי את צלילי המנוע ובנוסף יש שיפור של תגובות המנוע. במצב מסלול הרכב מבטל את מערכת בקרת האחיזה ומאפשר לזנב הרחק להחליק אבל לא להסתחרר, נהג שיחפוץ בכך יוכל לבטל את בקרת היציבות של הרכב לחלוטין.

הפיאסטה תוצע עם מולטימדיה בעלת מסך 8 אינץ', חישוקי 18 אינץ', מושבי ספורט ועוד. ניתן יהיה לבחור בין מרכב של 3 או 5 דלתות וכרגע לא ברור מתי והאם בכלל היא תנחת בארץ.