ג'יפון חדש למיצובישי - אקליפטוס קרוס.

האקליפטוס קרוס יוצג בתערוכת הרכב בז'נבה ויגיע לארץ לקראת סוף שנה 2017.

מאת: דני שמואלי | נכתב ביום חמישי 02 מרץ 2017

הסגמנט של רכבי הקרוסאובר ממשיך לצמוח ואף יצרן לא רוצה לפספס את השוק הכי חם היום בעולם הרכב. מיצובישי הכריזה גם היא על ג'יפון חדש שיקרא אקליפטוס קרוס, השם נבחר בעקבות רכב הקופה בעברה של החברה - האקליפטוס שהג'יפון מנסה להזכיר אותו במעט במראהו החיצוני בשילוב עם החלק הקדמי של הרכב שדומה מאוד לאאוטלנדר. 

האקליפטוס קרוס קטן במידותיו מהאאוטלנדר וצפוי להתחרות ב- C-HR של טויוטה, ספורטאז' של קיה ודומיהם. אורכו של הרכב עומד על 4.4 מטר, 15 סנטימטר פחות מהאאוטלנדר. רוחבו 1.8 מטר, גובהו 1.68 מטר ורוחב בסיס הגלגלים 2.67 מטר, מידות זהות לאאוטלנדר לאחות הגדולה של הרכב.

האקליפטוס קרוס תוצע עם שתי יחידות הנעה, הראשונה היא בעלת מנוע טורבו בנזין חדש בנפח של 1.5 ליטר עם תיבת הילוכים רציפה והשניה היא מנוע דיזל בנפח של 2.2 ליטר עם תיבת הילוכים אוטומטית בעלת שמונה הילוכים. ההנעה של הרכב היא של שני הגלגלים הקדמיים אך אם הרכב מזהה החלקה של הרכב או בעיה אחרת באחיזה הוא יכול להעביר חלק מהכוח אל שני הגלגלים האחוריים. בתא הנוסעים השתמשו במיצובישי במשטח עליו האצבע משמשת בתפקיד "עכבר" למערכת המולטימידה של הרכב. המולטימדיה תתמוך גם המכשירי אפל וגם במכשירי אנדרואיד.  הרכב צפוי להגיע לישראל לקראת סוף שנת 2017 והוא יגיע בתחילה רק בגרסת הבנזין טורבו.