סובארו XV החדש 2017 נחשף בתערוכת הרכב בז'נבה.

רכב הפנאי המוצלח של סובארו בדורו החדש שודרג בכל האספקטים, הוא מרווח יותר ובעל מראה ספורטיבי יותר.

מאת: דני שמואלי | נכתב ביום רביעי 08 מרץ 2017

כמדי שנה בחודש מרץ עולם הרכב מתעניין מאוד במה שקורה בז'נבה בה מתקיימת תערוכת הרכב השנתית והיוקרתית. יצרניות רבות מנצלות את התערוכה לחשוף חידושים לרכבים שלהם וסובארו לא שונה והיא מציגה בז'נבה את הדור החדש של רכב הפנאי המוצלח שלה, הסובארו XV. נכון לעכשיו סובארו מציידת את הרכב במנוע אחד בלבד בנפח של 2.0 ליטר המייצר 156 כ"ס ומומנט מירבי של 20 קג"מ. נתוני הביצועים וצריכת הדלק עדיין לא נחשפו על ידי סובארו. המנוע משודך לתיבת הילוכים רציפה ובדגם חל שיפור במערכת ההיגוי, הוא מצוייד בדיפרנציאל מוגבל החלקה ובלם יד חשמלי.

מידות הרכב גדלו גם כן, אורכו של הרכב 4.465 מטר, תוספת של 1.5 סנטימטר ביחס לדגם הקודם. רוחבו 1.8 מטר, גידול של 2 סנטימטר וגובהו זהה לדגם הקודם ועומד על 1.61 מטר. רוחב בסיס הגלגלים גדל גם כן ובדגם החדש הוא יהיה רחב יותר בשלושה סנטימטרים ויעמוד על רוחב של 266.5 סנטימטר.

מבחינה חיצונית נעשו ב-XV גם מספר שינויים על מנת להפוך את מראה הרכב לספורטיבי יותר. על מנת להגיע למראה זה שינו בסובארו את התאורה האחורית של הרכב לגמרי ובנוסף פנסי החזית נעשו מעוגלים יותר והגריל הקדמי קיבל צורה טרפזית. השינויים אינם דרמטיים אך מורידים במעט מקשיחות הדגם הקודם.