ג'יפון קטן חדש לקיה - קיה סטוניק.

רבים חיכו שקיה תצטרף לסגמנט של הג'יפונים הקטנים וכעת היא חושפת את הסטוניק עם המראה הייחודי.

מאת: דני שמואלי | נכתב ביום חמישי 22 יוני 2017

קיה חושפת ג'יפון חדש, יש שיגידו באיחור רב, שיקרא "סטוניק" והוא צפוי להגיע לכבישי ישראל במהלך 2018. קטגוריית רכבי הפנאי לא מפסיקה לגדול והיא משתלטת על ענף הרכב ובעקבות כך היה ברור שקיה תצטרך להוסיף היצע של רכב קטן בקטגוריית הפנאי. העיצוב הוא גולת הכותרת של הרכב שישא בגאון את "אף הנמר" של קיה ובנוסף צביעה של הרכב בשני גוונים עם אופציות רבות לבחירה בין הצבעים.

קיה עדיין לא חושפת את כל פרטי הרכב אך כן ניתן לדעת שהסטוניק יוצע עם ארבעה סוגי מנוע. הראשון יהיה זהה למנוע של הפיקנטו בנפח של 1.2 ליטר המייצר 85 כ"ס כשמעליו ימוקם מנוע ה-1.4 ליטר ו-109 כ"ס של הקיה ריו. המנוע השלישי הוא מנוע טורבו עם שלושה צילנדרים בנפח של 1.0 ליטר המייצר 120 כ"ס והמנוע האחרון הוא מנוע דיזל 1.6 ליטר. 

באגף האבזור מפרסמים בקיה כי הרכב יצוייד במולטימדיה עם תמיכה בסמארטפונים, מפתח חכם, בקרת אקלים, חימום למושבים הקדמיים, בלימה אוטונומית בחירום, התרעה על סטייה מנתיב, ניטור רכב בשטח מת ועוד. על אף זאת חשוב להבין כי לא בטוח שהיבואנית לארץ, טלקאר, תביא את הרכב עם כל האבזור הזה.

מידות הרכב לא פורסמו עדיין אך בקיה מתחייבים כי שהרכב יהיה מרווח מאוד ביחס לקטגורייה. הרכב צפוי להתחיל לנסוע בכבישי ישראל במהלך שנת 2018.