גדולה ומרווחת, פולקסווגן פולו 2017 נחשפת.

עם מימדים גדולים מאוד ביחס לסגמנט הקומפקטיות, הפולו מזכירה מאוד את הגולף.

מאת: דני שמואלי | נכתב ביום שני 26 יוני 2017

פולקסווגן חושפת את הדור השישי של רכב הסופר מיני שלה, הפולו. לפולו פלטפורמה דומה לזאת שהוצגה באיביזה החדשה, פלטפורמת ה- MQB A0 המודולרית. מימדי הרכב גדלו משמעותית מה שהופך את הפולו לאחד הרכבים המרווחים ביותר בסגמנט בו הוא מתחרה. אורך הרכב 4.05 מטר, רוחבו 1.75 מטר, גובהו 1.45 מטר ורחב בסיס הגלגלים עומד על 256.4 ס"מ. למעט הגבוה מדובר בשיפור משמעותי במידות הרכב. נפח תא המטען גדל גם הוא ל-351 ליטר, גדול יותר ב-71 ליטר מהדור היוצא.

הפולו מוצעת במגוון מנועים רחב ובהיצע ישנם גם מנועי בנזין, גם דיזל וגם לראשונה גז טבעי. בארץ כנראה יהיו הרלוונטים ביותר דגמי ה-1.0 ליטר TSI האחד עם הספק של 95 כ"ס והשני מייצר 115 כ"ס ושני המנועים יוצעו גם עם תיבה ידנית בעלת שישה הילוכים או תיבה אוטומטית DSG עם שבעה הילוכים. גרסת הביצועים, הפולו GTI, תצוייד במנוע 2.0 ליטר המייצר 200 כ"ס וגם היא תשודך לתיבת הילוכים ידנית עם שישה הילוכים או תיבה אוטומטית שבעה הילוכים DSG. 

הפולו גם שודרגה באבזור שלה והיא תוצע עם מערכת מולטימדיה 6.5 אינץ' ברמת הבסיס ו-8 אינץ' ברמות האבזור הבכירות יותר, משטח טעינה אלחוטי, לוח מחוונים וירטואלי 12.3 אינץ', מפתח חכם ותאורת LED מלאה. באגף הבטיחות גם נעשה מקצה שיפורים וברכב יותקנו בקרת שיוט אדפטיבית, בלימת אוטונומית בחירום עם זיהוי הולכי רגל, חניה אוטומטית, בקרת סטייה מנתיב ועוד.

הפולו המחודשת צפויה להתחיל לנסוע בכבישי ישראל במהלך החצי הראשון של שנת 2018.