סיאט חושפת ג'יפון קומפקטי הנקרא Arona ומבוסס על הסיאט איביזה.

הארונה, הקרוסאובר העירוני הראשון של סיאט זהה למעט המרכב לחלוטין לאיביזה של החברה ומקווה להיות מתחרה בשוק הקומפקטיות הבלתי נגמר.

מאת: דני שמואלי | נכתב ביום ראשון 02 יולי 2017

מגמת הגדילה של שוק הקרוסאוברים לא עוצרת לרגע וכעת גם סיאט מצטרפת למשחק עם ג'יפון קומפקטי שיתחרה בארץ ב-CX-3, הסטוניק החדשה של קיה, קפצ'ור ודומיהם. הארונה מבוססת על פלטפורמת ה-MQB A0 החדשה שהוצגה באיביזה לראשונה ולאחר מכן גם בפולקסווגן פולו. אורך הרכב 4.14 מטר עלייה של 8 ס"מ ביחס לאיביזה והגובה 1.54 מטר גדילה של 10 ס"מ מהאיביזה. נפח תא המטען יהיה גדול באופן יחסי לקטגורייה ויעמוד על 400 ליטר. גם היצע המנועים יהיה זהה לאיביזה והארונה תוצע עם מנוע ה-1.0 ליטר TSI עם הספקים של 95 או 115 כ"ס ובנוסף מנוע ה-1.5 ליטר TSI המייצר 150 כ"ס, מנוע זה יוצע רק ברמת האבזור הגבוהה, FR. המנועים ישודכו לתיבות הילוכים כפולות מצמדים עם שבעה הילוכים או תיבות ידניות.

רשימת האבזור מזכירה מאוד גם כן את האיביזה והיא תכלול בין היתר מערכת מולטימדיה, מפתח חכם, טעינה אלחוטית לסמארטפון, בקרת אקלים מפוצלת, מערכת בלימה אוטונומית בחירום, בקרת שיוט אדפטיבית, התראה על עייפות הנהג ועוד. הסיאט ארונה יוצג לקהל בספטמבר בתערוכת הרכב הקרובה בפרנקפורט והצפי שהוא יגיע לישראל לקראת סוף השנה הנוכחית או אפילו בתחילת שנת 2018.