איסוזו די-מקס מבחן דרכים - תקציר

איסוזו דימקס לבן

הטנדר הפופולרי ביותר בישראל עובר מתיחת פנים אחרי 15 שנים ברצף בראש טבלת מכירות הטנדרים בישראל.

מאת: דני שמואלי | נכתב ביום חמישי 19 יולי 2018

איסוזו דימקס מוביל את טבלת המכירות בישראל והוא הטנדר הפופלארי בפער אדיר כבר 15 שנים ברציפות. כעת אנו מקבלים את הדור השני בסדרה, לאחר שירש את קודמו איסוזו איפון המיתולוגי.

חברת איסוזו ידועה בכך שהיא מייצרת רכבי משא בלבד ומאמינה כי שימושיות ואמינות חשובים יותר ממיתוג ונוחות.

ביצועים

הדימקס החדש מכיל מנוע העומד בתקן פליטת מזהמים יורו 6. המנוע 1.9 ל' עם 163 כ"ס ב-3600 סל"ד קטן יותר מאשר הגרסאות הקודמות. המנוע החדש המצויד בשני מדחסי טורבו, עדיין מתקשה לעיתים להתמודד עם משקל 1.92 טון הרכב.

תיבת ההילוכים בגרסה החדשה הינה אוטומטית, בעלת תפקוד מצויין ומציעה יחס העברה נמוך ויעילות גבוהה עם חיסכון משמעותי בדלק. בנוסף קיימת העברה בשיטת טיפטרוניק אך הנסיעה אינה מאד חלקה כמתבקש.

 

יכולת הטענה וגרירה

תא המטען גדול ביחס למתחריו עם יכולת לנשיאת משקל של יותר מ 700 ק"ג ללא בעיות למעט צניחה קלה של החלק האחורי תחת כובד המשקל. כושר הגרירה בגרסה החדשה השתפר ועומד על 3.5 טון לנגרר בעל בלמים.

דלק

לפי נתוני היצרן צריכת הדלק עומדת של 14.5 ק"מ לליטר. נסיעת המבחן כללה נסיעה משולבת בעיר, מחוץ לעיר ובשטח כוללת העמסת מטען של כ 700 ק"ג. צריכת הדלק עמדה על 8.4 ליטר לק"מ. נפח מיכל הדלק הינו 76 ליטרים ומאפשר טווח של 560 ק"מ נסיעה. דרגת הזיהום עומדת על 15 מתוך 15.

 

בטיחות

במבחן הבטיחות מטעם Euro NCAP משנת 2012 קיבל איסוזו די-מקס ציון בטיחות של ארבעה כוכבים מתוך חמישה.

הדגם החדש מקבל ציון של 6 מתוך 8 עם מערכות בטיחות כמו מערכת ABS, בקרת יציבות, בקרת משיכה, עיגוני ISOFIX, שישה כריות אוויר, מובילאיי, מערכת נוספת לזינוק בעלייה, מניעת הידרדרות בירידות.  

 

נוחות ועיצוב

איסוזו בחרה לשמור על הפורמט העיצובי הקיים. בחזית הרכב ממוקמים פנסי החזית מאורכים המשולבים בתאורת LED. צורת הגריל הקדמי שונתה וכעת עוטה ציפוי כרום מצוחצח.

אורכו 5.295 מ', רוחבו 1.86 מ', גובהו 1.795 מ' ואורך בסיס הגלגלים הינו 3.095 מטר.

תא הנוסעים משלב מאפיינים של רכב פרטי יחד עם עיצוב המאפיין רכבי משא ושטח.

איכות הפלסטיק מרגישה זולה ופשוטה מעט.

מרווח הנוסעים מספק אך מרווח הראש מאחור נדיב מעט פחות. ריפוד המושבים איכותי ונושם.

ספסל המושב האחורי מכיל 3 משענות ראש מתכווננות, משענת יד אמצעית עם 2 מתקני כוסות שתייה. בנוסף, הוא מתקפל כלפי מעלה ומספק חלל אחסון נוסף.

מידות הארגז נדיבות ביחס למתחריו: אורך 1.485 מטר ורוחב 1.53 מטר.

מערכת מולטימדיה מכילה מסך מגע 8' עם יציאת Bluetooth וחיבורי USB, AUX וגם HDMI.

ניתן להציג את מסך הטלפון במערכת על ידי חיבור ה HDMI. כפתורי השליטה ממוקמים בתחתית המערכת ובכל מאפשרים שליטה גם עם כפפות עבודה.