קבוצת ב.מ.ב משיקה טכנולוגיה חדשה בשם SoundComfort

קבוצת ב.מ.ב יבואנית צמיגי GOODYEAR לישראל משיקה טכנולוגיה חדשה בשם SoundComfort אשר מפחיתה עד כ-50% את שאון הצמיגים שחודר לתא הנוסעים בנסיעה

מאת: דני שמואלי | נכתב ביום ראשון 15 ספטמבר 2019

ב.מ.ב יבואנית צמיגי GOODYEAR, משיקה בישראל צמיגים בטכנולוגיה חדשנית מבית מותג GOODYEAR בישראל – SoundComfort. בעידן שבו כלי הרכב נעשים שקטים יותר, הן על ידי שימוש במנועים מתקדמים ומערכות פליטה המעמעמות מאוד את הרעש המופק וכן השימוש הגובר בכלי רכב חשמליים שקטים במיוחד, שאון הצמיגים הופך דומיננטי ומורגש יותר בנסיעה בכל דרך. כדי לפתור את בעיה זו, GOODYEAR פיתחה את טכנולוגיית ה-SoundComfort אשר הופכת כל נסיעה שקטה ונעימה יותר.

באמצעות תוספת של רצועה ייחודית העשויה מפוליאוריטן מוקצף אקוסטי לחלקו הפנימי של הצמיג, פוחת הרעש המופק בעת הגלגול על הכביש בעד 4 דציבלים בעל צמיג וזה תורם להפחתה של כ-50% בשאון הצמיגים שחודר אל תא הנוסעים בזמן נסיעה. שאון הצמיגים אשר מופק למעשה ממגע וחיכוך הצמיג בכביש, מועצם במעבר דרך החלל הפנימי של הצמיג, אשר מתפקד למעשה כתיבת תהודה. רצועת הפוליאוריטן האקוסטי שמגיעה בעובי של 25-30 מ"מ וברוחב של 140-160 מ"מ (בהתאם למידות הצמיג), סופגת את צלילים אלה ומונעת מהחלל הפנימי של הצמיג מלהפוך לתיבת תהודה שמעצימה את הרעשים.

טכנולוגיית ה-SoundComfort מוצעת במגוון גדול מאוד של משפחות צמיגי GOODYEAR ובשלל מידות, החל מצמיגים בקוטר 16 אינץ' ועד צמיגים בקוטר 20 אינץ' כדי להתאימה למגוון רחב של כלי רכב, חישוקים ושימושים. להוספת רצועת הפוליאוריטן האקוסטי אין כל השפעה שלילית על הביצועים, צריכת הדלק או כושר העמידה בעומס של הצמיגים.

ב.מ.ב יבואנית צמיגי GOODYEAR לישראל תחל בשיווק צמיגים אלה בחנויות צמיגים בפריסה ארצית ובמחיר של החל מ-530 שקל.