יריית פתיחה במהפכת הרכב החשמלי של MG בישראל

קבוצת לובינסקי פותחת את האפשרות לרישום מוקדם להזמנה של דגמי MG ZS EV החדשים, קרוסאובר חשמלי 100%, לאחר שהשלימו את תהליך הרישוי בישראל. ה-MG ZS EV יביא עמו בשורה צרכנית של ממש כאשר יהיה הקרוסאובר החשמלי המלא הראשון שישווק בישראל בסגמנט ה-SUV הנפוץ ביותר בישראל. הרכב יוצע בשתי רמות גימור. המחירים הסופיים ייחשפו בהשקה הרשמית והמלאה בישראל לקראת סוף שנת 2019.

מאת: דני שמואלי | נכתב ביום חמישי 26 ספטמבר 2019

קבוצת לובינסקי, יבואנית  MG בישראל, מבצעת את יריית הפתיחה בשיווק רכב חשמלי מלא בישראל עם פתיחת האפשרות לביצוע הזמנה מוקדמת ל-MG ZS EV החדש. לקוחות אשר ירצו להבטיח את מקומם בקרב הראשונים לקבל את ה-MG ZS EV, יוכלו לעשות זאת באמצעות הזמנה מוקדמת בתשלום מקדמה של 5,555 שקל. היחידות הראשונות של MG ZS EV אשר הגיעו לישראל והשלימו את תהליך התקינה והרישוי, פורצות את הדרך במעבר להינע חשמלי מלא בקבוצת לובינסקי, אך גם מביאות עמן בשורה צרכנית של ממש. ה-ZS EV יוצע בישראל בשתי גרסאות.

ה-MG ZS EV מצויד בסוללת ליתיום מתקדמת בקיבולת של 45.6 קו"ש המקנה נסיעה משולבת בין טעינות בטווח של 263 ק"מ לפי תקן WLTP החדש והמחמיר המייצג את נתוני הנסיעה במצב אמתי. משך הטעינה של סוללה זו מעמדת טעינה מסוג AC בעלת הספק של 7 KWH וממצב ריק לגמרי יארך כ-7 שעות ובטעינה מהירה במטען DC, עד 80 אחוז סוללה תוך כ-30 דקות. מנוע חשמלי המספק 105 קילוואט (143 כ"ס) ומומנט של 35.6 קג"מ מעביר את הכוח לגלגלים הקדמיים ומאפשר האצה מעמידה ל-50 קמ"ש תוך 3.1 שניות בלבד ול-100 קמ"ש תוך 8.2 שניות.

שתי גרסאות ה-MG ZS EV אשר ישווקו בישראל מצוידות כסטנדרט בשלל מערכות בטיחות אקטיביות מקוריות המזכות אותן בציון בטיחות 7 – בלימה אוטונומית, מניעה אקטיבית לסטייה מנתיב הנסיעה, שמירת מרכז נתיב, בקרת שיוט אדפטיבית עם פונקציית זחילה בפקקים, התרעת תנועה חוצה מאחור, הימצאות רכב בשטח המת של שדה הראיה, זיהוי הולכי רגל, מצלמת נסיעה לאחור, זיהוי תמרורי תנועה ומערכת ניטור מרחק מלפנים. זאת כמובן בנוסף ל-6 כריות אוויר, בקרות יציבות ואחיזה, עוגני איזופיקס לעיגון מושבי ילדים, סיוע לזינוק בעליה, בלם חניה חשמלי ועוד.

MG ZS EV הינו הדגם הראשון מסוגו שנכנס לקטגוריה הנחשקת ביותר במדינת ישראל, ייהנה מהגל הגואה בביקוש לרכבי SUV בישראל ויציע ממדים נאותים לצד מרחב פנימי נדיב ותא מטען הגדול בקטגוריה (448 ליטר) עבור המשפחה. אורכו 431 ס"מ, רוחבו 181 ס"מ, גובהו 164.4 ס"מ ובסיס הגלגלים עומד על 258.5 ס"מ. משקלו של ה-ZS EV כולל הסוללה, 1,538 ק"ג.

מחירים סופיים ייחשפו באירוע ההשקה הרשמי של MG ZS EV לקראת סוף שנת 2019.