אני רוצה לקנות רכב חדש! מה עושים מכאן?

כתבנו עבורכם כמה כללי אצבע שיעזרו לכם לבחור את הרכב החדש הנכון עבורכם.

מאת: דני שמואלי | נכתב ביום שלישי 21 יולי 2020

העולם מתחלק לשניים, אנשים שאוהבים לקנות רכב וזאת חוויה מרוממת עבורם ואנשים שחוששים מהקנייה ונאבדים בתוך ים ההיצע ולעיתים המספרים הלא מובנים. צריך לזכור שנכון שבסופו של דבר כיף מאוד לקרוע את הניילונים מהמושבים אך עדיין מדובר באחת ההוצאות הכספיות הגדולות שיש למשפחה ישראלית. אז בשביל שתהנו גם מרכב שמתאים לכם וגם שלא תרוקנו לעצמכם את הכיס, כתבנו עבורכם כמה טיפים שיעזרו לכם לצלוח את המשימה הזאת. אז כרגיל, בואו נתחיל בהתחלה.

כמה כסף יש לכם?  עוד לפני שהלכתם לאולם התצוגה הראשון קבעו לכם תקציב שאתם יכולים לעמוד בו וממנו אתם לא חורגים בקניית הרכב. שימו לב כי כאשר אתם קונים רכב המחיר המוצג כתג המחיר הוא לא המחיר הסופי אותו תצטרכו לשלם. יש להוסיף אגרת רישוי, לעיתים גם תוספות שהביטוח יבקש ולפעמים תרצו רמת גימור גבוהה יותר של הרכב (עוד פינוקים) שכמובן עולים עוד כסף. חשוב מאוד לדעת בדיוק כמה אתם יכולים ורוצים להוציא ושאתם מול איש המכירות לדרוש שיתן לכם שורה תחתונה, כמה תעלה לכם כל העסקה כולה.

מה אני מחפש מהרכב החדש? חשוב לשאול את עצמנו, לאחר שהחלטנו על תקציב, מה הדרישות והרצונות שלי מהרכב החדש. האם זה רכב שיסע הרבה ואז מאוד חשוב הנוחות והחיסכון בדלק. האם זה רכב משפחתי ואז חשוב הבטיחות וגודל התא מטען. האם זה רכב שני לנסיעות קצרות בתוך העיר ואז חשוב שיהיה רכב קטן, זול וחסכוני. כמובן שלא יהיה ניתן למצוא את כל מה שתחפשו בדיוק. המלצה חמה היא לעשות טבלה בה תסדרו את העדיפויות שלכם ותלכו עם טבלה זאת גם כשאתם עוברים ומשווים בן רכבים.

איזה רכב היה לכם? הרבה פעמים אנחנו ניגשים לאיש המכירות ואומרים לו אנחנו צריכים רכב חסכוני/מרווח/גבוה/יציב וכו' וכו' וכו'. צריך לזכור שכמו כל דבר בחיים הכל יחסי. ובקניית רכב חדש היחסיות היא לרכב הישן שלכם שהורגלתם לנסוע בו. דוגמה קטנה: אם אתם נוסעים הרבה וחשוב לכם הנוחות של מושב הנהג ואתם רגילים לנסוע באאודי. לאדם הממוצע יכול להיות שימליצו על המושב הנח של סקודה אבל עבורכם זה תהייה פגיעה באיכות המושב. אי לכך חשוב לזכור להגיד לאיש המכירות באיזה רכב נסעתם עד עכשיו.

חוק השלוש על שלוש - אז לאחר שעשיתם את כל הבדיקות החלטתם שהכי מתאים לכם רכב משפחתי היברידי. ההמלצה היא לפני שאתם ננעלים על רכב ספציפי לעשות בדיקה בין שלושה רכבים שתואמים למה שחפשתם.  אם החלטתם על היברידי כי הכי חשוב לכם חיסכון בדלק כנסו גם לאיוניק גם לנירו וגם לקורולה ההיברידית, כנסו לראות את המפרטים של הרכבים באתרי הייבואן ומומלץ גם לעשות נסיעת מבחן על הרכב. לאחר שחקרתם על שלושת הרכבים  תבדקו איזה מסלול מתאים לכם האם זה רכב חדש מייבואן, האם זה 0 ק"מ מליסינג או עסקת ליסינג חדש. תשאלו את נציג המכירות האם מלבד הרכבים שהחלטתם יש לו רכב שיש עליו כעת עסקה טובה יותר. לעיתים יש לחברות עסקה משתלמת על רכב ספציפי.

החוק האחרון ואולי הכי חשוב - אחרי שקניתם את הרכב וקבלתם אותו ועשיתם את כל הבדיקות לפני שזה באמת הרכב שאתם צריכים תהיו מאושרים ובטוחים עם הבחירה שלכם. יש אנשים שממשיכים לחפש רכב אחרי שהם כבר קנו לראות שהם לא "נדפקו", זה חבל ומיותר. בנוסף, אל תקשיבו לאנשים הטובים שיסבירו לכם למה העסקה שהם עשו טובה פי כמה משלכם.

שתהייה נסיעה מהנה ובטוחה!

עדיין יש שאלות? דברו עם המומחים שלנו ב-077-50-66-126 או לחצו כאן ותעשו את הצעד הראשון בדרך לרכב החדש שלכם.