סקודה קאמיק החדשה: הג'יפון הכי גדול בישראל

סקודה קאמיק החדשה: הג'יפון הכי גדול בישראל הוא נמצא בקטגורית הג'יפונים, אבל הוא משפחתי ומרווח מאד גם ליושבים מאחור * הוא מתאים לנסיעה עירונית ומתפקד נפלא כרכב פנאי * הוא בטיחותי, חסכוני ומפנק סקודה קאמיק 2021 הוא הקרוסאובר הראשון של סקודה, שנמצא בקטגורית הג'יפונים. הקאמיק מיוצר בכמה גירסאות כולל טורבו, אולם אלינו הוא מגיע אם גרסאות הסטייל ואמבישן בלבד, שכל אחת מהן כוללת שני סוגי רכבים: מנוע 1 ליטר ו- 1.5 ליטר בנזין. המשותף לשתיהן הוא יכולתן לאפשר לנו נסיעות עירוניות ובינעירוניות בתנאים מפנקים, ליושבים מלפנים ומאחור וליהנות מנהיגת שטח בעבירות קלה.

מאת: יצחק שמואלי | נכתב ביום ראשון 27 יוני 2021

סקודה קאמיק החדשה: הג'יפון הכי גדול בישראל

 

הוא נמצא בקטגורית הג'יפונים, אבל הוא משפחתי ומרווח מאד גם ליושבים מאחור * הוא מתאים לנסיעה עירונית ומתפקד נפלא כרכב פנאי * הוא בטיחותי, חסכוני ומפנק

 

 

סקודה קאמיק 2021 הוא הקרוסאובר הראשון של סקודה, שנמצא בקטגורית הג'יפונים. הקאמיק מיוצר בכמה גירסאות כולל טורבו, אולם אלינו הוא מגיע אם גרסאות הסטייל ואמבישן בלבד, שכל אחת מהן כוללת שני סוגי רכבים: מנוע 1 ליטר ו- 1.5 ליטר בנזין. המשותף לשתיהן הוא יכולתן לאפשר לנו נסיעות עירוניות ובינעירוניות בתנאים מפנקים, ליושבים מלפנים ומאחור וליהנות מנהיגת שטח בעבירות קלה.

 

עיצוב הרכב קלאסי ברוח המותג. חסר לו המראה ה"קשוח" שמאפיין רכבי פנאי והוא גבוה מהמתחרים לו בקטגוריה. הקאמיק הוא רכב משפחתי מאובזר היטב, שעונה לצרכי היומיום וכיף לטייל אתו בשעות הפנאי. השם "קאמיק" ((Kamiq ניתן לו בהשראת השפה האסקימואית ומשמעותו "מתאים לכל מצב".

 

סקודה קאמיק 2021: ג'יפון מפנק בגרסה ארוכה

הסקודה קאמיק מבוסס על הסקודה סקאלה הקומפקטית והוא ארוך יותר מרכבים דומים בקטגוריה, כמו סיאט ארונה, או קיה סטוניק. אורכו של בסיס הגלגלים 265 ס"מ ואורכו 424 ס"מ. המבנה הגדול יחסית יחד עם עיצוב הפנימי חכם ומרשים מאפשרים ל- 5 אנשים לנסוע ברכב בנינוחות, עם מרווח נהדר לרגליים ופתחי אוורור ליושבים מאחור.

 

תא הנוסעים של הקאמיק בשתי הגרסאות מאובזר היטב. יש שמתלוננים מעט על נוחות התפעול של בקרת האקלים, אך מעבר לכך הוא מציע נסיעה מפנקת. הריפודים בהירים וחיפוי הבז' בדשבורד, בדלתות ובמקומות נוספים תורמים למראה הצעיר והשונה משאר רכבי הסקודה. חומרי הגימור כוללים משטחי פלסטיק ובד רכים ונעימים למגע. קו המתניים נמוך מהמקובל ברכבי הפנאי, מה שמאפשר חלונות אחוריים גדולים יותר לטובת הנוסעים היושבים מאחור. רוצים יותר אור? יש לכם אפשרות להזמין את הקאמיק עם גג שמש פנורמי.

 

בשתי הגרסאות של הקאמיק מותקנת מערכת מולטימדיה עם מסך 8 אינץ' בשפה העברית. יש 4 מטענים לאייפון ולאנדרואיד. בגרסת הסטייל נוסף קוקפיט וירטואלי 10:25 אינץ' ותאורת אווירה אדומה. הוא מגיע עם מפתח חכם, יש בו מנופי הילוכים על ההגה, טעינה אלחוטית לנייד ועוד.

 

תא המטען של הסקודה קאמיק עמוק  363 (ליטר), יש בו חלוקה נכונה ואפשרויות אחסון רבות. בסקודה חושבים גם על הפרטים הקטנים ולכן אל תופתעו כשתראו בתא המטען פנס מתפרק, רשתות ואמצעים נוספים ששומרים ומונעים תזוזה של המטען המאוחסן. הופתענו גם לגלות בדלת הנהג תא עם מטריה. מהבחינה הזו המותג מפתיע ביכולת שלו לחשוב על הפרטים הקטנים.

 

 

 

 

סקודה קאמיק 2021 והתאורה המרשימה

בפנסי החזית של הקאמיק הפנס העליון ארוך והתחתון דומה יותר לריבוע. יחידות ה- LED עוצבו בטקסטורה פנימית יפה. הפנסים האחוריים של הרכב מגיעים עם מפרט לד שלם, שבו גם איתות דינמי.

בגרסת הסטייל היוקרתית יותר הוסיפו חישוקי 17 אינץ'.
 

ההתנהגות של הקאמיק על הכביש

הקאמיק הוא רכב פנאי, מתאים מאד לטיולים, אבל לא היינו ממליצים להעמיד אותו במבחן במסלולים עם עבירות בינונית.  במבחני הנהיגה הקאמיק מביא תוצאות מרשימות. בשתי הגירסאות, סטייל ואמבישן, הרכבים הוכיחו עצמם כזריזים עם צריכת הדלק שלו 13.6 ליטר לקילומטר.   

הקאמיק על שתי גרסאותיו מגיע עם תיבת הילוכים שבה 4 מצבי נהיגה: ספורט, נורמל, חסכוני ואישי.

 

התנהגות הרכב בכביש, בשתי הגרסאות, טובה. יחד עם זאת בנהיגה בעיר יש סיכוי שנרגיש בורות ומפגעים אחרים בכביש, נשמע את רעשי הכביש והמתלים. מחוץ לעיר הנסיעה הרבה יותר נעימה.

 

הקאמיק הוא אחד הג'יפונים היותר בטוחים שיש

מערכות הבטיחות של הקאמיק בגרסת הסטייל והאמבישן מיישמות טכנולוגיות מתקדמות ביותר. ברכב מותקנת מערכת בלימה אוטונומית, בקרת שיוט אדפטיבית, מערכת תיקון אקטיבי של סטייה מנתיב, ניטור שטחים מתים ועוד. בשתי הגרסאות מותקנות 9 כריות אוויר. סקודה קאמיק זכה ב-5 כוכבים במבחני הריסוק של יורו.

 

האם כדאי לרכוש סקודה קאמיק?

התשובה לשאלה מתחילה בשאלה, מה הם הצרכים שלכם? האם הכיסא האחורי בתא הנוסעים מאוכלס בדר"כ, האם אלה ילדים או מבוגרים והאם אתם צריכים רכב לנסיעה עירונית, או שאתם אוהבים לטייל.

סקודה קאמיק יקרה ביחס למתחרים לה בסגמנט הג'יפונים, אבל אם אתם מאלה שקמים בשבת בבוקר, או בחופשים ארוכים, מעמיסים ילדים או בוגרים ונוסעים לטייל אין ספק שהקאמיק היא רכישה מעולה. היא מפנקת, בטיחותית ברמות הגבוהות ביותר, חסכונית ומרווחת.

 

המתחרים בסגמנט הם סוזוקי איגניס, ניסאן ג'וק, סובארו XV ורנו קפצ'ור.

 

סקודה קאמיק 0 ק"מ באתר carcoast

חברת  Carcoast (קארקוסט) שמתמחה במכירה רכבי 0 ק"מ מציעה את הסקודה קאמיק בגרסת ה- Ambition (אמבישן) אוטומטית, 5 דלתות שנתון 2021  בהנחה של 6% ממחיר המחירון, הן ברכבים עם מנוע 1 ליטר והן ברכבים עם מנוע 1.5 ליטר.

מחיר הסקודה קאמיק אמבישן, 1 ליטר עומד על 120,900, לעומת 128,990 (מחיר מחירון). מחיר האמבישן 1.5 ליטר, 5 דלתות 2021 0 ק"מ הוא 127,450 במקום 134,990 מחיר מחירון.

בחברת קארקוסט ניתן לרכוש את הרכב בתנאי מימון נוחים, עד 60 תשלומים ובריבית אטרקטיבית.

לפרטים: https://www.carcost.co.il